Citroen, henüz geçtiğimiz günlerde ülkemizde de satışa sunduğu Ami model ailesini genişletmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Ami Buggy isimli "arazi" temalı konsept, sonunda üretim versiyonuna kavuştu. Fransız üretici bu modelden sadece 50 adet satacak.

Ami Buggy'nin üretim versiyonu koyu yeşil bir gövde rengine sahip. Bu minik gövde üzerine sarı renkte detaylar da işlenmiş. Bronz jantlar ise genel görünümü tamamlayan detaylar arasında. Aynı koyu yeşil rengindeki kumaş tavan ise açılarak daha fazla saklama alanına olanak sağlıyor.

Galeri: Citroen My Ami Buggy Üretim Versiyonu

Standart Ami'nin şirinliği burada karşımıza "sinirli bir kedicik" tarzında çıkıyor. Daha kaslı görünen modelin her köşesindeki siyah koruma panelleri, aracın arazi yeteneklerini (!) gözler önüne serer nitelikte.

Üretim versiyonunun, konsept halinde bulunan bazı detaylara veda ettiğini de görebiliyoruz. Geçtiğimiz yıl tanıtılan konsept modelde far takımı koruyucusu, all-terrain lastikler, ışık barı ve bunun gibi pek çok detay karşımıza çıkmıştı. Üretim versiyonu çok daha sade bir tasarımla karşımıza çıktı.

Citroen My Ami Buggy'nin fiyatı 9.790 euro olarak belirlendi. Bu da günümüz kuruyla yaklaşık 176.000 TL ediyor. Şanslı 50 kişi, 8 Ağustos itibariyle araçlarına kavuşabilecek.

Bu arada Ami Buggy'nin motor seçeneğinde de bir değişim olmadığının altını çizelim.