Elektrikli geleceğe hazırlanan Volkswagen, Tiguan'ı da beraberinde getirmek istiyor. Elimize ulaşan yeni casus fotoğraflarda, elektrikli yapısını gizlemeye çalışan yeni nesil modellere yakından bakabiliyoruz. 

Casus fotoğraflar, güncel modele bir hayli benzeyen bir gövdeye sahip prototipleri incelememize olanak sağlıyor. Modelin özellikle ön kısmında ciddi değişimler yaşadığı ortada. Kapalı ızgara tasarımı modelin elektrikli yapısını ele verirken, agresif ön tampon tasarımı da yeni neslin tasarım dilinin habercisi. Arak kısımda bulunmayan egzoz sistemi de modelin batarya ile çalıştığının işaretçisi.

Galeri: Volkswagen Tiguan EV Casus Fotoğraflar

Yeni Tiguan'ın halihazırda kullandığı MQB platfomunu kullanmayı sürdüreceğine inanıyoruz. Volkswagen günümüzde elektrikli otomobilleri için MEB platformunu kullanıyor olsa da Tiguan sadece EV olarak gelmeyecektir. MQB platformu SUV'nin yarı hibrit, şarj edilebilir hibrit ve tamamen elektrikli versiyonlarının ortaya çıkmasına olanak sağlayacak. Hatta içten yanmalı motor seçenekleri de listede olacaktır.

Test araçlarına baktığımızda yeni nesil Tiguan'ın henüz gelişim aşamasının erken safhalarında olduğunu söyleyebiliyoruz. Kamuflajlı modellerin üretim gövdesine kavuşması ancak önümüzdeki yılı alacak. Bu da modelin tanıtımının 2023 yılının sonlarında ya da 2024 yılında yapılacağı anlamına geliyor. Yani en azından gördüklerimizden bu tahmini yapabiliyoruz.

Bakalım elektrikli Tiguan'ı ne zaman görebileceğiz...