Mini, yakın zaman içerisinde birkaç yeni model tanıtmaya hazırlanıyor. Bunların çoğu da tamamen elektrikli modeller olacak. Ayrıca bu yeni modellerin tümü, Mini'nin "Charismatic Simplicity" olarak adlandırdığı yeni tasarım anlayışını benimseyecek. Bu tasarım anlayışının son derece modern çizgilere sahip olacağı da belirtiliyor.

Mini, bu yeni modellerinin her birinin özgün karakterlerinin bulunacağını da belirtiyor. Bu da geride bıraktığımız yıllarda aynı modellerin birçok türevini sunduğu için eleştirilen marka açısından olumlu bir gelişme olacağa benziyor.

Mini'nin tasarım şefi Oliver Heilmer da bu gelişmeyle ilgili olarak, "Markamızın gelecek modellerinin çoğunlukla tamamen elektrikli modeller olması, tasarım anlayışımıza farklı bir boyut katmamızı sağlıyor.

Ayrıca bu esnada, Mini'nin isim yaptığı geleneksellik ve tutku gibi kavramları da bir kenara bırakmıyoruz. Bu yeni jenerasyonun her modelinde Mini'nin dizayn DNA'sını açıkça görmeye devam edeceğiz. Mini'nin dizayn ekibi aynı zamanda bu modellerin oldukça özgün olmalarını da sağladı." şeklinde bir açıklamada bulunuyor.

Mini, bu açıklamalarla birlikte haberimizin en üstünde görmekte olduğunuz ipucu (teaser) görüntüsünü de yayınladı. Bu ipucu görüntüsünde bir crossover model görüyoruz. Bu model, muhtemelen Countryman modelinin yerini alması beklenen model olacak. Fakat ismi henüz belli değil. Aracın resmi tanıtımının da önümüzdeki ay gerçekleşmesini bekliyoruz.

Mini'nin bu ipucu görselle birlikte yayınladığı ipucu niteliğindeki açıklamalara bakılırsa, bu yeni modellerin ön ve arka aydınlatma grupları da oldukça karakteristik olacak. Bu yeni modellerin iç mekanında ise OLED ekran teknolojisini göreceğiz.

Mini, bu araçlarla birlikte kabin içerisinde tamamen yuvarlak dokunmatik ekran sunan ilk otomobil üreticisi olacağını belirtiyor. Tabii bu yeni modelde Mini'nin klasik tarzdaki konsol düğmelerinin yine görüleceği biliniyor.