Son yıllarda elektrikli otomobilleri ile adından söz ettiren Hyundai, yeni modeli Ioniq 6 için ilk teaser'ı yayınladı. Korece olan kısa video içerisinde Hyundai, elektrikli otomobil dünyasının öncüsü olduğunu ifade ediyor.

Maalesef video içerisinde Ioniq 6'nın kendisini görme fırsatı bulamıyoruz. Fakat bildiğimiz kadarıyla Ioniq 6, oldukça şık bir konsept olan Prophecy'nin ayak izlerini takip edecek. Aerodinamik yapısı ile dikkat çekecek olan model, Hyundai'nin geleceği için de büyük önem arz ediyor.

Galeri: Hyundai Prophecy Concept

Elimize ulaşan casus fotoğraflar sayesinde Ioniq 6'yı yakından inceleme fırsatı bulduk. Modeller hala yoğun kamuflajlı olsa da Ioniq 6'nın genel anlamda konsept modeli andıran detayları ile dikkatimizi çekmişti. Özellikle aracın ön kısmı direkt olarak Prophecy'den alınmış gibi görünüyordu.

Ioniq 6, Kia EV6 GT ve Ioniq 5'in de kullandığı E-GMP mimarisi üzerinden yükselecek. İddialara göre sedan model 77.4 kWh'lik bir batarya paketi ile gelecek. Çift motorlu türevleri 300 bg güç üretecek modelin bir N Performance türevinin yolda olduğu da söylentiler arasında. Bu performanslı versiyon ise EV6 GT ile benzer performans değerlerine sahip olacaktır.

İddialara göre Ioniq 6, Haziran ayının son günlerinde ana üssü olan Güney Kore'de tanıtılacak. Teaser kampanyalarının başlamış olması da bu iddiaları destekler nitelikte. Ioniq 6'dan sonra Hyundai, hızlıca Ioniq 7 çalışmalarına başlayacak.