Dodge Hornet adını ilk olarak 2006 yılında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı'nda duymuştuk. O günden bugüne tam 16 yıl geçti ve sonunda Dodge Hornet'in üretim versiyonuna ait prototiplerinin testlerine başlandı.

Üretim versiyonu model elbette 16 yılda konseptinin tasarımından bir hayli ayrıştı. Hatta modeli konseptinden ziyade, Alfa Romeo Tonale'ye benzetmek mümkün. Platformlarını paylaşan modeller, motor seçeneklerinde de benzerlikler içerecek.

Galeri: Dodge Hornet Casus Fotoğraflar

Hornet'in ön kısmında geniş hava menfezleri bulunduğunu görebiliyoruz. İnce bir ızgara tasarımına sahip olan modelin far takımları da ince ve keskin uçlara sahip. Yandan bakıldığında eğimli tavan hattı ile dikkat çeken model, ilginç jant tasarımları ile de Alfa Romeo Tonale'ye göz kırpıyor.

Arka kısımda tavana monte spoiler dikkat çekiyor. Bu bölgede üç parçalı stop takımları kullanılmış.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Hornet, motor seçeneklerini direkt olarak Tonale'den alacak. 1.3 litrelik turbolu dört silindirli içten yanmalı motor ile eşleşen elektrikli ünite, toplamda 275 bg güç üretebiliyor. Bu hibrit kurulum 15.5 kWh'lik bataryası ile yaklaşık 50 kilometrelik bir menzil sunuyor.

İki model arasındaki bir diğer bağ ise üretim yerleri olacak. Hem Tonale hem de Hornet, markanın İtalya'nın Pomigliano d’Arco tesisinde üretilecek. Dodge'un patronu Tim Kuniskis, modelin 2022 yılında tanıtılacağını da açıklamıştı.