Ford, resmi Twitter hesabı üzerinden "elektrikli" bir projenin ipuçlarını verdi. Ford Avrupa'nın paylaştığı bu videonun açıklamasına göre bahsi geçen modeli Goodwood Hız Festivali'nde görebileceğiz. Ford Performance'ın da tweet'i RT etmesinin ardından, modelin kimliğini iyice merak etmeye başladık.

Yayınlanan kısa videoda Ford Performance logolu bir kask görüyoruz. Kaskın çenesine ise "PRO" logosu yerleştirilmiş. Aynı şekilde videonun sonunda da Ford Pro logosu ortaya çıkıyor.

 

Bildiğiniz üzere Ford Pro, Mavi Oval'in Avrupa'da hafif ticari ürün gamına verdiği yeni isim. Yıl başında resmi olarak oluşturulan Ford Pro'nun, performanslı bir hafif ticari ile karşımıza çıkması mümkün.

Ford'un bu konsepte yabancı olmadığını hatırlatmakta fayda var. 70'li yılların başında İngiltere'ye özel olarak üretilen Ford Transit Supervan'lar hala aklımızın bir köşesinde. Zaten bizim gibi düşünen pek çok kullanıcı da tweet'in altına "Supervan" yazmayı ihmal etmemiş. Eğer tahminler doğru ise model, oldukça niş bir segmentin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Öte yandan Ford'un hafif ticari ürün gamını tepeden tırnağa elektriklendirmek istediğini de biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalar ile Ford Avrupa'nın 2024 yılına kadar beş adet elektrikli hafif ticari üreteceğini öğrenmiştik. 

Ford'un festival için neler planladığını tahmin etmek şimdilik oldukça zor. Fakat projeleri görmek için çok fazla beklememize gerek kalmayacak. 23 Haziran'da kapılarını açacak Goodwood Hız Festivali, pek çok yeni modele ev sahipliği yapacak.