Cadillac'ın yeni elektrikli sedanı Celestiq'i ilk olarak 2020 yılında duymuştuk. O günden beri geliştirilmeye devam edilen model henüz tanıtılmaya hazır değil. Fakat Cadillac bu süreci daha da heyecanlı hale getirmek için yeni teaser'lar yayınladı.

Bu teaser görüntülerde Cadillac, elektrikli sedanın ışık takımlarına odaklanmayı tercih etmiş. İlk fotoğrafta çamurluğun hemen üzerinde bulunan ışıklandırılmış Cadillac logosunu görebiliyoruz. Bu da Celestiq'in kendisine haz özelliklerinden biri olacak.

Galeri: Cadillac Celestiq Teaser Görüntüler

Bir diğer teaser içerisinde aracın L şeklindeki stop takımlarını görüyoruz. Cadillac'ın geleneksel stop takımlarını andıran bu tasarım, aynı zamanda Lyriq modelinde de karşımıza çıkmıştı. İki model arasındaki tek benzerliğin sadece stoplar olmayacağına inanıyoruz.

Gümüş renkteki teaser görüntünün ise dış elemanlardan birinin yakından çekilmiş görüntüsü olduğuna inanıyoruz. Son fotoğrafta ise donanımın aksine, parçanın üzerinde bulunan "standart of the world" yazısı dikkat çekiyor. Cadillac'ın Celestiq ile birlikte elektrikli sedan segmentinde bir standart oluşturmak istediğini çok iyi biliyoruz.

Merakla beklediğimiz Celestiq'in tanıtımının üzerinden tam 2 yıl geçti. Son teaser'lar ise neredeyse bir yıl önce gelmişti. Cadillac'ın bu süreç boyunca teaser'ların şiddetini artıracağına inanıyoruz. Çip krizi nedeniyle üretimi 2022 yılının sonuna ertelenen model, ilerleyen günlerde tanıtılacaktır.