Polestar'ın en az iki yeni ürün üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu iki model arasından ilk olarak Polestar 3'ü görme fırsatımız olacak. Markanın ilk elektrikli SUV'si, Ekim ayında resmen tanıtılacak. Tanıtım gününe kadar heyecanı artırmak isteyen İsveçli EV üreticisi, teaser kampanyasına hız kazandırmış durumda.

Elimize ulaşan yeni teaser'da modelin profilini inceleme fırsatı buluyoruz. Kamuflajlarından tamamen arındırılmış model, hemzemin kapı kolları ve aerodinamik jantları ile dikkat çekiyor. Teaser ile birlikte gelen detaylar da Polestar'ın modele ne kadar önem verdiğinin işaretçisi.

Galeri: Polestar 3 Motor1 Dijital Tasarımı (Render)

Polestar 3, markanın çift motorlu güç aktarma organını kullanacak. Geniş bir batarya kullanacak modelin 600 km menzile sahip olacağı da resmen açıklandı. Modelin ilk olarak Çin'de satışa sunulacağını da biliyoruz.

Polestar, yüksek sürüşlü modelin marka için önemini her fırsatta dile getiriyor. Öyle ki Polestar CEO'su Thomas Ingenlath, Polestar 3'ün markanın geleceği için kritik bir model olduğunu paylaşmıştı. Yani üretici, yeni modelin başarılı olacağına bir hayli inanıyor.

İsveçli üreticinin, tanıtımın ardından bir süre sonra giriş seviyesi modellerin örtüsünü kaldıracağını düşünüyoruz. Tek motorlu olacak bu türevler, kardeşlerine göre çok daha ucuz olacak. Yine de Polestar'ın modellerini Volvo XC90'ın bile üstüne konumladığını unutmamak gerek. Yani en ucuz Polestar 3 bile bol sıfırlı bir fiyat etiketine sahip olacaktır.