Otomobillerimiz gün geçtikçe daha teknolojik hale geliyor. Bu sebeple elektronik üreticileri de yavaş yavaş otomobil dünyasına adım atıyor. Huawei'nin girişimlerinin ardından bu hayalini gerçekleştirmek isteyen Sony de memleketlisi Honda'dan yardım alacak.

Hatırlarsanız Mart ayında Honda ve Sony'nin ortaklık anlaşmasını sizlerle paylaşmıştık. Yeni gelen haberler ise oldukça ilginç zira iki marka, bu ortaklık için yeni bir marka oluşturmaya karar vermiş.

Galeri: Sony Vision-S konsepti

Sony'nin patronu Kenichiro Yoshida, Nikkei Asia ekibine şu ifadeleri kullanmış: "Partnerimiz ile bu ortaklığın bağımsız bir marka olması gerektiği fikri üzerinde anlaşmaya vardık".

Röportajda ortaklığın bu yeni markasının halka arz edileceğinin de ipuçlarını veren Yoshida, detaylar hakkında ise sessiz kalmayı tercih etti. 

Daha önce yapılan açıklamalarda ortaklığın ilk aracının 2025 yılında geleceğini öğrenmiştik. Tamamen elektrikli modelin üretiminden Honda sorumlu olacak. Sony ise aracın platformunun ve elektronik aksamının geliştirilmesini üstlenecek. Modelin, Sony'nin tanıttığı "Vision" konseptleri ile bağlantılı olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Sony'nin ürettiği konseptlerin sektörde büyük ses getirdiğini belirtelim. Vision-S sedan ve Vision-S SUV modellerinin her ikisi de; Magna Steyr, Bosch, ZF, Continental, Nvidia ve Qualcomm gibi sektörün önde gelen isimlerine ait parçaları kullanıyordu.

 

Bakalım Honda ve Sony imzalı bu modeller de geniş tedarikçi listesine sahip olacak mı?