DeLorean, Alpha5 isimli elektrikli coupe ile geri döndü. Italdesign ile ortaklık yapılarak geliştirilen model, orijinal DMC-12'den izler taşıyor. Fakat görünüşe göre bu ismin arkasında sandığımızdan çok daha fazlası yatıyor.

John Z. DeLorean'ın kızı Kat DeLorean Seymour, resmi Instagram hesabından yaptığı açıklama ile şirketin aile ile olan bağını reddetti. İlginç bir render paylaşan DeLorean, bu görüntünün altında şu ifadeleri kullandı:

 

"@deloreanmotorcompany, John DeLorean'ın şirketi değil. DMC 40 yaşında olmadığı gibi, DeLorean ailesiyle ya da babamın mirasıyla da herhangi bir bağı bulunmuyor. Yalan söylemeyi ve John hakkında konuşmayı bırakın. Babam size acırdı."

Aslında ufak bir araştırma yaparak Kat DeLorean Seymour'un ne demek istediğini çok iyi anlayabiliyorsunuz. Şu anda karşımıza Alpha5 ile çıkan markanın, gerçek DeLorean ile bir bağı bulunmuyor. Aslında bu yeni üretici 70'lerde kurulan markanın aksine, DeLorean One adı verilen bir mail-sipariş ve servis sisteminin devamı niteliğinde.

1982 yılında iflas bayrağını çeken John Z. DeLorean'ın hemen ardından kurulan DeLorean One, stokları eritmek ve piyasadaki modellere servis verebilmek için tasarlanmış. 1995 yılında ise DeLorean One, DeLorean Motor Company ismini almış.

Yani bu noktada Kat DeLorean Seymour'a hak vermek mümkün. Fakat şirketin bu yanlış anlaşılmayı nasıl çözeceği de merak konusu. DeLorean ailesi Alpha5'i reddediyor olsa da modelin kısa sürede satışa sunulacağını hatırlatalım.