Volkswagen, ürün gamını 2023 itibariyle EV bombardımanına tutacak. Bu saldırının ilk ayağı ise Aero B olacak. Yeni EV sedanı için oldukça ilginç bir isim seçen Volkswagen, her şeyin yolunda gideceğinden emin olmak için modelin testlerine de devam ediyor. Elimize ulaşan yeni casus fotoğrafta, aracın yoğun kamuflajlı gövdesini yakından inceliyoruz.

Alman üretici Aero B'nin kendisine özel olarak güncellenmiş MEB platformu üzerinden yükseleceğini açıkladı. Şimdilik hakkında pek fazla şey bilmediğimiz model, standart halinde arkadan itişli olarak gelecek. Öte yandan opsiyon listesinde AWD seçeneğin bulunacağına da inanıyoruz. Ailenin zirvesinde ise GTX logosunu taşıyacak performanslı bir model bulunacak. bu spesifik versiyonun 0-100 km/sa hızlanmasını 5.8 saniyede tamamlayabileceği öne sürülüyor.

Galeri: Volkswagen Aero B Yeni Casus Fotoğraflar

Henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Aero B'nin en az 650 km menzil sunması bekleniyor. Aynı iddialara göre Volkswagen daha önce modeli konsept olarak karşımıza çıkartacaktı. Fakat Çin'de bir anda yükseliş göstermeye başlayan COVID-19 vakaları bu tanıtımın önüne geçti. Modelin aynı zamanda yüksek hızlı şarj desteği sunacağı da iddia ediliyor.

Casus fotoğraflar içerisinde yoğun kamuflajları ile dikkat çeken model, sahte paneller ile de gövdenin gizlenmesini sağlıyor. Kapalı ızgara ön kısmı domine ederken, kamuflajların altından far takımlarını da görebiliyoruz.

Volkswagen, Aero B üretimine önümüzdeki sene başlamış olacak. Elektrikli modelin tanıtım tarihi hakkında ise net bir bilgi yok. Bununla birlikte satışların ilk olarak Çin'de başlayacağını da biliyoruz.