Uzaktan çalışma kavramı özellikle pandemi süreciyle birlikte adeta hayatımızın ayrılamaz bir parçası haline geldi. COVID-19 salgını sayesinde bazı toplantıların sadece bir mail olabileceğini öğrendiğimiz gibi, evden çalışmanın verimli olabileceği gerçeği ile de karşı karşıya kaldık. Pandemi ile birlikte pek çok çalışanına evden çalışma izni veren ve bu fikrin arkasında duran Elon Musk, ilginç bir fikir değişikliği yaşadı.

Twitter'da sızdırılan yeni mail, oldukça ilginç detaylara ev sahipliği yapıyor. İddialara göre Tesla CEO'su Elon Musk tarafından yazılan bu mail içerisinde, yönetim katının tehdit edildiği gözlemlenebiliyor. Musk, aynı mail içerisinde tüm çalışanların haftada en az 40 saat ofislerde olması gerektiğini ifade ediyor. Bu şartlara uymayanlara ise direkt olarak kapıyı işaret etmiş yönetici.

 

Normal şartlar altında bu konulara Twitter hesabı üzerinden cevap veren Musk, konu hakkında sessiz kalmakta kararlı. Öte yandan yönetici, bir kişinin mail hakkındaki sorusuna "başka yerde 'çalışıyormuş gibi' davranmak zorundalar" cevabını vererek iddiaların doğruluğunu kanıtlamış gibi görünüyor.

Tesla'nın "ofise dönün" çağrısı tüm operasyonlarını etkileyecek. Bu süre zarfında genişlemeyi de sürdürecek olan Tesla, yakın zamanda Teksas'taki tesisinde Cybertruck üretimine başlamak istiyor. Tesla, dünya çapındaki tüm tesislerinde yıl sonuna kadar 1.5 milyon adet araç üretebilmeyi hedefliyor.