Buick, döneminin en efsanevi markalarından biri. Son yıllarda bu ritmini kaybederek global pazardan uzaklaşan üretici, elektrikli otomobil çağının kendisine iyi geleceğine inanıyor. Bu sebeple ikonik Amerikan, 2030 yılından itibaren şansını sadece elektrikli otomobil segmentinde deneyecek. Öyle ki üretici bu değişim için logosunu bile değiştirmeye hazırlanıyor.

Yukarıda gördüğünüz yeni logo, Kuzey Amerika pazarına özel bir model üzerinde karşımıza çıkacak. 2024 yılında gelecek ilk elektrikli Buick, bu logo ve yeni özellikleri ile birlikte dikkat çekecek. Buick'in elektrikli otomobillerini pazarlayacağı "Electra" ailesinin ilk üyesi olacak modelin, "markanın tarihini" temsil edeceği söyleniyor.

Galeri: Buick Wildcat EV Konsepti

Buick ve GMC'nin patronu Duncan Aldred: "Buick, 2030 itibariyle tamamen elektrikli bir marka olmak konusunda kararlı. Yeni logomuz ve Electra isimli ürün gamımız, Buick'in geçmişini ve geleceğini temsil edecek."

Bu değişim sürecinin beraberinde pek çok yeniliği getireceği de açık. Yayınlanan basın bülteninde Buick, yeni renk paleti ve yeni bir pazarlama stratejisinin de geliştirildiğini ifade ediyor. Önümüzdeki 12-16 ay boyunca markanın fiziksel ve dijital varlıklarını da bu yeni çağa göre değiştirdiğini göreceğiz.

Pek çok markanın izinden gidecek Buick, elektrikli segmente en geç giren markalardan biri olacak. Buna rağmen Amerikalı üreticinin kendi üssünde yakalayacağı başarı, Buick'in yeni logosunun global pazarlara taşınmasının da önünü açabilir.