Audi A6 E-Tron'un bu yıl içinde bir EV konseptinden, bir üretim aracına dönüşeceği konusunda daha önce bilgiler almıştık. Aşağıda inceleyebileceğiniz ve araca ait olan casus fotoğraf galerisi, Avusturya Alpleri'nde yapılan fren testleri sırasında kamufle edilmiş bir örneği ekranlarınıza getiriyor.

Konsept ile karşılaştırıldığı zaman, görüyoruz ki bu kamufle edilmiş A6 E-Tron, bölünmüş farlara sahip bir ön uç kullanarak karşımıza çıkıyor. Köşelerdeki dikey girişler konsepte göre daha dar bir duruş alıyor.

Galeri: Audi A6 E-Tron Sedan Casus Fotoğrafları

Üretime özel Audi A6 E-Tron, ayrıca konsepte çok benzeyen bir profile sahip. Bahsettiğimiz casus çekimlerde aracın ön ve arka sarkıntılarının biraz daha uzun olduğunu anlayabiliyoruz. Kamuflaj, tasarım ayrıntılarını kanatlar boyunca gizlemekte iyi bir iş çıkarıyor. Ayrıca araçta gördüğümüz tekerlekler, jantta genişleyen kollarla birlikte daha da retro bir görünüm yakalıyor.

Audi A6 E-Tron Konsepti

A6 E-Tron, konsept ile karşılaştırıldığı zaman anlıyoruz ki, üretim versiyonunda bazı büyük değişiklikler olduğu aşikar. A6 E-Tron, kısa bir süre sonra çıkacak olan Porsche Macan EV'nin de temelini oluşturan Premium Platform Electric platformunu kullanıyor. Üretim özellikli model için şu anda herhangi bir güç aktarma organı bilgisi bulunmuyor.

Biliyoruz ki konseptte toplam 474 beygir gücü ve 800 Nm tork üreten bir çift elektrik motoru bulunuyor. Marka, aracın dört saniyeden daha kısa bir sürede 0'dan 100 km/sa hıza ulaştığının altını çiziyor.

Konsept ayrıca WLTP testinde tahmini olarak 700 kilometreden fazla menzil sağlayan 100 kilovat saatlik bir pil takımı kullanıyor. Sistem, 270 kilovata kadar hızlı şarjı destekleyebiliyor ve sadece 10 dakikada 300 kilometre sürüş mesafesi sağlıyor.