Türkiye’deki satış, servis ve şarj ağı için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Tesla, otomotiv dünyasının beklediği lansman için tabiri caizse gün saymaya başladı. Tesla Türkiye CEO’su Kemal Geçer, lansmana kadar hiçbir aktif veya ön satış faaliyetleri olmadığının altını çizerek, “Tesla ürün ve servisleri sadece kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır” dedi.

Tesla Türkiye CEO’su Kemal Geçer’in markanın CEO’su olmasının ardından, satış ve servis ekiplerinin kurulumu da beraberinde yapıldı. Lansman için oldukça heyecanlı bir şekilde bekleyen Tesla, hızlı şarj istasyonlarını İstanbul ve Bolu’da kurdu. Diğer şarj istasyon çalışmalarının da devam ettiğini belirtmek isteriz.

Bütün bu güzel haberlere rağmen, bazı kişi ve kuruluşlar, Tesla bayisi olarak satış yapacaklarını iddia ederek ön sipariş toplamaya başladı. Bu durum ile ilgili rahatsızlıklarını belirten ve Tesla adına açıklama yapan CEO Kemal Geçer, “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla hızında devam etmekte. Lansmana kadar hiç bir aktif satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur." dedi.

Sözlerine devam eden Geçer, "Tesla ürün ve servisleri sadece kendi mağazalarımızda ve kendi web sitesimizde sunulacaktır. Tesla’da bayilik sistemi olmayacak. İlk mağaza İstanbul’da daha sonra da İzmir ve Ankara’da açılacak” ifadelerini kullandı.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Tesla Türkiye’deki servis ağının başına, Ferrari Türkiye’nin eski servis müdürü Asil Sayar'ın getirildiğini belirtmek isteriz. Sayar, şarj istasyonlarının kurulmasından da sorumlu olacak.