Porsche Taycan GTS Hockenheimring Edition, Almanya'nın en ünlü pistlerinden birinin 90. yaşını kutlamaya geldi. Yeni özel versiyon sadece tasarımı ile değil, beraberinde getirdiği "özel fırsatlar" ile de dikkat çekmeyi amaçlıyor.

İlk olarak gelin aracın tasarımında yaşanan değişikliklerden bahsedelim. Taycan GTS Hockenheimring Edition, Porsche'nin özel renk paletine ait Stone Grey gövde rengini kullanıyor. Altın ve bej tonları ile desteklenen bu şık renk seçeneği, B-sütununda bulunan "90 Hockenheimring Edition" amblemi ile uyum içerisinde.

Galeri: Porsche Taycan GTS Hockenheimring Edition (2022)

Kabine adım attığımızda ise Porsche Exclusive Manufaktur kartelasından çıkan Island Green dikiş detayları ile tamamlanan siyah deri döşemeleri görüyoruz. Ahşap elemanlara ev sahipliği yapan yaşam alanı, Bronzite rengindeki detayları ile de dikkatleri üstüne topluyor.

Güç seçeneklerinde herhangi bir değişim yaşamayan model, GTS'in standart ünitelerine ev sahipliği yapacak. Çift elektrik motorundan toplamda 600 bg güç üretebilen model, 0-100 km/sa hızlanmasını da 4 saniyenin altında tamamlayabiliyor. GTS'in, 4S'in hemen üstüne yerleştiğini not edelim. Bu model, havalı süspansiyon ve çok daha güçlü fren sistemini standart olarak sunuyor.

Taycan GTS Hockenheimring Edition, Almanya'da ve bazı Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. Modellerin şanslı sahiplerini ise Porsche'nin Hockenheimring pistindeki tesisinde iki yıl ücretsiz şarj imkanı bekliyor olacak. Taycan GTS Hockenheimring Edition sahipleri aynı zamanda pistte düzenlenecek Porsche etkinliklerinde de ücretsiz park imkanına sahip olacak.