Polestar, elektrikli ürün gamını üçüncü bir model ile güçlendirmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda markanın ilk SUV'si olma özelliği taşıyan Polestar 3, İsveçli üretici için her anlamda büyük önem arz ediyor. Üçüncü nesil Volvo XC90'ın ayak izlerini takip edecek model, parçalarının büyük bir kısmını da abisinden alacak. Merakla beklenen Polestar 3'ün, Ekim ayında resmen tanıtılacağını da öğrenmiş bulunuyoruz.

"Öğrendik" zira bu bilgi resmen Polestar yöneticilerinin ağzından gelmedi. Geçtiğimiz gün markanın finansal verilerini içeren basın bültenini yayınlayan üretici, Polestar 3'ün tanıtım tarihini de bu bültenin içerisine gizlemiş. Polestar'a göre yüksek sürüşlü modelin SUV segmentinin bir numaralı isimlerinden olması işten bile değil.

Polestar 3 Motor1 Dijital Tasarımı (Render)
Polestar 3 Render
Polestar 3 Adlı Elektrikli SUV'nin Üzeri Örtülü İpucu (Teaser) Görüntüsü
Polestar 3 Resmi Teaser

Polestar CEO'su Thomas Ingenlath, markanın şu anki durumu hakkında şu değerlendirmeleri yapmış: "Gelecekteki büyüme hesaplamalarımızın tamamı, iyi satacak bir SUV üzerinden şekilleniyor. Ekim ayında merakla beklenen Polestar 3'ün tanıtımını yapmış olacağız. Çin ve Amerika'da üreteceğimiz model, markamızı bir sonraki seviyeye taşıyacak."

Polestar 3 hakkında elimizde çok fazla bilgi bulunmuyor. Daha önce render'larını sizlerle paylaştığımız model, farklı motor seçenekleri ile gelebilir. Sadece iki sıralı koltuk seçeneği ile satışa sunulacak model, XC90'ın üzerine yerleşmiş olacak. Tamamen elektrikli model tek başına premium SUV segmentine kafa tutacak.

Polestar'ın tanıtım tarihini açıkladığı basın bültenindeki finansal verileri de dikkat çekici. Yılın ilk dört ayında rekor sayıda teslimata ulaşan marka, toplamda 13.600 adet otomobili sahiplerine ulaştırmış. Bu rakam şu anda kulağa oldukça az geliyor olsa da, İsveçli üretici geçtiğimiz yılın aynı dönemini ikiye katlamayı başardı.