Türkiye ilk yerli otomobili TOGG için geri sayım tüm hızıyla devam ediyor. Bu sefer kendisini ağır kamuflajlı bir şekilde görüyoruz. Evet, casus fotoğrafçılarımız, kendisini kamuflajlı haliyle yakalamayı başararak tarafımıza aşağıdaki galeride inceleyebileceğiniz fotoğrafları iletti. 

Başlamadan önce belirtmeliyiz ki, bu fotoğraflar Almanya'dan geliyor. Fotoğrafları incelemeye başladığımızda, 2019'da gösterilen konsept ile kıyaslama yaparsak değişiklikler aracın arka kısmına odaklanıldığını gösteriyor. Buradaki çıkıntı hatırı sayılır derecede azaltılırken, arka cam da yine konsepte göre daha dikey bir şekilde konumlanıyor. Hem ön hem de arka ışık kümelerinin tasarımında da değişikliğe gidilmiş görünüyor ki bu değişiklikler aracın lüks görünümünün oturmasında daha fazla işlev sahibi oluyor.

Galeri: TOGG SUV Casus Fotoğrafları

Arka tarafı boydan boya kaplayan arka ışık çubuğuna baktığımızda biraz Audi esintileri var diyebiliriz. Yine de arka ışık çubuğu buraya farklı şekilde entegre yerleştirilmiş ve sahip olduğu geniş kanatlar arka uç tasarımı bir bütün halinde güzel gösteriyor.

Belirtmek isteriz ki TOGG; büyük ve devasa bir ızgaraya sahip olacak. Yukarıda gördüğümüz prototipte çubuklar eksik olsa da, hava akışının sağlanması için dört dikey çıta kendisine yer bulmuş. Casuslarımız, bu prototipe dair TOGG SUV'nin iç mekanına sızamasa da, aşağıda paylaştığımız galeride üretim şeklini inceleyebilirsiniz.

Galeri: TOGG SUV

O halde geldik güç aktarma organlarına. Temel versiyonlar, 200 beygir gücünde tek bir motorla çalışan arkadan itişli olacak. Bunun yanında, iki kat güç ile çift motorlu dört tekerlekten çekiş seçeneklerinin de olacağını belirtelim. Şayet ikinci söylediğimiz konfigürasyonu kullanırsanız, aracın 0'dan 100 km/sa hıza çıkması yalnızca 4.8 saniyesini alacaktır.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, TOGG'un NEDC döngüsünde 500 km menzil sağlayan daha büyük 90 kW/sa paketi ile iki pil seçeneği ile birlikte sunulmasını beklediğimizi iletelim. Bu aynı zamanda WLTP döngüsünde 400 km'ye denk geliyor. TOGG ile ilgili son gelişmeleri almak için bizi takip etmeye devam edin!