Henüz geçtiğimiz günlerde, VW ID. Buzz'ın resmen çıktığına hep birlikte tanık olmuştuk. Bu elektrikli güzelliğin daha küçük bir konfigürasyonu hep merak konusuydu. Casus fotoğrafçılarımızın içine mi doğdu bilinmez, kendisini daha sıradan özellikleri ile yollarda test edilirken yakalamayı başardılar.

Kuzey Avrupa dolaylarında son testlerden geçtiği görülen ID. Buzz, tek renkli boyasını daha iyi görmemiz adına tüm kamuflajından kurtuldu. Candy White boya rengi tam da bu oluyor işte. Bu arada aracın şimdiye kadar gördüğümüz en büyük VW rozetlerinden birine sahip olduğunu itiraf etmeliyiz. 

Galeri: 2022 Volkswagen ID. Buzz Kamuflajsız Casus Fotoğrafları

Daha önceki örneklere göz attığımız zaman, -ID.4 ve ID.5- elektrikli SUV'lardan yola çıkarak bu minibüsün ne kadar ilgi göreceği şimdilik öngörülemiyor. Ancak beklentilerin yine de yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. ID. Buzz'ın, MEB platformunu temel aldığını da unutmamak lazım.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, üretim versiyonuna kavuştuğumuz ID. Buzz ile ilgili önümüzdeki günlerde çok daha fazla öğreneceğimiz şey olacaktır diye düşünüyoruz. Kendisi, bu sonbaharda Avrupa'da satışa çıkmadan önce, yılın ilk yarısında Almanya'nın Hannover kentinde VW Ticari Araçlar tarafından üretilecek. Bazı ülkelerde ise ön siparişler Mayıs ayında başlayacak. Bakalım siparişler tamamlandığında, araç sahiplerinden ne tür yorumlar gelecek? Bu tür konularda araç üzerine açılan spesifik forumlarda yorum bombardımanı olduğunu çok gördük zira...