Lucid Group, yanlış takılan amortisörler nedeniyle 203 Air için ilk geri çağırma operasyonunu başlattığını duyurdu. Marka, araç sahiplerine e-postayla gönderdiği bildirimde, ön amortisörlerin parça tedarikçisi tarafından yanlış üretilmiş olma ihtimali olduğunu söyledi. 

Bahsedilen sorun için marka, "Bu durum ani bir yerden yükseklik kaybına, araç titreşimine ve ön fren hattının hasar görmesine neden olarak çarpışma riskini artırabilir." ifadeleri kullanılıyor. Yalnız işin garip kısmı şu ki Lucid, Air araçların hiçbirinde herhangi bir amortisör arızası raporu almadığını belirtiyor.

Galeri: 2022 Lucid Air: İlk Sürüş

Lucid Group sorunu çözmek adına, "Lucid Studios, Lucid Servis Merkezleri veya Lucid Müşteri Hizmetleri"nde, etkilenen araçlardaki her iki ön amortisörü de inceleyeceğini söyledi. Bunun yanında, etkilenen parçaların gerekli olması halinde müşterilere ekstra ücret ödemeden değiştirileceği de belirtiliyor.

Geri çağırılan 203 aracın yalnızca %1'inin bu sorun dolayısıyla etkilendiği öngörülüyor. Bununla birlikte, geri çağırılan araçların, Lucid Air Dream Edition'ın 520 araçlık furyasının sadece %40'ını oluşturduğunu da belirtelim.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, haberimize konu olan bu geri çağırma durumlarından mütevellit, Lucid Group hisselerinin %5 düştüğünü belirtelim. 28 Şubat günü, yani ayın son gününün bitmesinin ardından markanın 2021 yılının dördüncü çeyrek sonuçlarını bildirmesinin beklendiğini de hatırlatalım.