Bugüne kadar birçok drag yarışını siz değerli okuyucularımızla paylaştık. An itibarı ile iddia ediyoruz, böylesi gelmedi! Mevzubahis elektrikli araçlar olunca ipi göğüsleyen üç farklı şaheser ile karşınızdayız. Evet... Porsche Taycan Turbo S, Lucid Air ve en yeni Tesla Model S bugün misafirimiz olacak. Çay, kahve, elinizin altında ne varsa alın gelin. Bu yarış kaçmaz.

Haberimizin en altında izleyebileceğiniz bu yarış, YouTube'daki DragTimes adlı kanaldan geliyor. Şimdi çoğumuzun merak ettiği istatistik kısmına girelim. Yarışta kullanılan Lucid Air, iki elektrik motorundan 1.135 beygir gücü üreten Performance Dream Edition olarak karşımıza çıkıyor. Dört tekerleğe de güç aktarılabiliyorken, aracın ağırlığı toplam 2.420 kilogram olarak ölçülüyor.

Galeri: 2022 Lucid Air: İlk Sürüş

Porsche Taycan Turbo S tarafından da olaya bakmak lazım. Kendisi ise iki elektrik motorundan 757 beygir gücü üreterek yarışta kendisini göstermek istiyor. Bu arada ilginç bir bilgi, kendisi en az Lucid Air kadar ağır.


İşte son yarışmacı. Drag yarışlarının kralı olarak adlandırmaktan çekinmediğimiz Model S. Tesla Model S Plaid, üç elektrik motoru ile 1.036 güç üretebiliyor ve tartıda 2.215 kg geliyor. 

Yarış ile ilgili daha fazla bilgi vermek istemiyoruz. Biz bu satırları yazarken yarışın sonucunu biliyorduk elbette ama heyecanınızı diri tutmak istiyoruz. İşte elektriklilerin drag kavgası!