Başlığımızda okuduğunuz gibi, Nissan ve Infiniti tarafından yeni elektrikliler için teaser'lar geldi. Elde edilen bilgilere göre otomobil üreticisi, her iki modelinin inşası için Mississippi'deki fabrikaya tam 500 milyon dolar yatırım yapacak. Üstelik buradaki fabrikada gelecek araçlar için pil takımları da üretilecek.

İki teaser'dan da anladığımız kadarıyla karşımızda agresif duran sedan'lar var. Aşağıda paylaştığımız Nissan teaser'ında, bilhassa burun tarafında ışık şeritleri ve küçük şeritler ön plana çıkıyor. Haberimizin en altında paylaştığımız videoda daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Nissan ve Infiniti Teaser'ları

Infiniti'nin elektriklisine gelirsek... Aracın silüeti -spoiler'ı bir kenara bırakırsak- Nissan'a oldukça benziyor. Nissan, şimdilik her iki modelin de ismini gizli tutmayı tercih etti. Keza güç aktarma organları ile ilgili de herhangi bir paylaşılmadı.

Elektrikli Nissan ve Infiniti Teaser'ları

Nissan ise yukarıda bahsettiğimiz yatırım ile ilgili genel anlamda oldukça heyecanlı. Zira marka, EV yatırımının önümüzdeki beş yıl içinde ABD'de gerçekleşecek birkaç yatırımdan sadece biri olduğunun altını çiziyor. Şirketin hedefi, 2030 yılına kadar küresel bazda 15 elektrikli aracı piyasaya sürmek. Üstelik bununla da sınırlı değil,  yine 2030 yılı işaret edilerek markanın ABD'de yapacağı satışlarının yüzde 40'ının EV olması hedefi var. 

Önceki haberlerimizde, Renault-Nissan-Mitsubishi konsensusunun daha önce tüm markaların kullanabileceği beş EV platformu geliştirdiğinden bahsetmiştik. Bunlar CMF-AEV, KEI-EV, LCV-EV, CMF-EV ve CMF-BEV olarak listeleniyor. Hatta Nissan, çıtayı iyice arşa çıkarıp dünya çapında 220 gigawatt-saat pil üretimine sahip olmayı dahil yapılacaklar listesine ekliyor.