Alfa Romeo, Stellantis yelpazesinin altında yeni konumunu aramak ile meşgul. Dünyanın en büyük dördüncü üreticisi, Alfa Romeo'yu tekrar iddialı bir marka haline getirmek istiyor. Bu projenin ilk adımı da geçtiğimiz günlerde tanıtılan Tonale oldu. Markanın ilk şarj edilebilir ürünü, elektrikli kardeşlerinin de önünü açmış gibi görünüyor. Alfa Romeo CEO'su Jean-Philippe Imparato, bu model hakkındaki ilk detayları basınla paylaştı.

Automotive News Europe'a konuşan yönetici, Tonale'nin hemen altına yerleşecek elektrikli crossover'ın 2024 yılında geleceğini söyledi. Adının Brennero olacağına inandığımız bu model, markanın ilk tamamen elektriklisi olacak. Öte yandan İtalyan üreticinin, modelin içten yanmalı motorlara sahip versiyonlarını çıkartacağını da paylaştı yönetici. Sadece elektrikli olarak gelecek ilk model ise 2025 yılında karşımıza çıkacak.

Galeri: 2022 Alfa Romeo Tonale

Metamorfoz süreci tamamlandığında Alfa'nın ürün gamı tamamen yenilenmiş ve gençleşmiş olacak. Önümüzdeki yıllarda toplamda 5 yeni model ile karşımıza çıkacak olan üretici, şimdilik bu yeni modeller hakkında konuşmaktan çekiniyor. Fakat Imparato'nun ifadelerine bakılırsa Alfa sadece Avrupa'da değil, Amerika'da da şansını deneyecek.

2030 yılına kadar gündemimize bol bol konuk olacak Alfa Romeo. Tonale'nin başarısı ise markanın geleceği açısından büyük önem taşıyor. İlerleyen günlerde performanslı bir versiyonu da çıkabilecek olan Tonale, İtalyan üreticinin küllerinden doğmasına yardımcı olacak.