Makyajlı Audi E-Tron Sportback, geçtiğimiz Ekim ayında ilk kez karşımıza çıkmıştı. Ön ve arka kısımlarını gizleyen kamuflajlara sahip olan prototipler, değişimin oldukça minimumda kalacağına işaret ediyordu. Fakat makyaj operasyonu ile birlikte ismini de değiştirecek olan model, bu işlem sayesinde segmentteki rekabete ayak uydurmuş olacak. Bugün elimize ulaşan casus fotoğraflar da test sürecinin devam ettiğini gözler önüne seriyor.

İsim değişikliği demişken, durumdan uzak olan okuyucularımıza ufak bir özet geçelim. Ortaya atılan güçlü iddialara göre E-Tron adını Q8 E-Tron olarak değiştirecek. Audi bu sayede modeli ürün gamında çok daha iyi konumlandırabileceğine inanıyor. Elimizdeki casus fotoğraflara baktığımızda ise isim değişikliği ile birlikte bol bol krom detayın da araca eklendiğini görüyoruz.

Galeri: Makyajlı Audi E-Tron Sportback Casus Fotoğraflar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi crossover modelin ciddi bir değişim yaşamasını beklemiyoruz. Bununla birlikte Audi ızgarayı küçülterek ön yüze daha farklı bir hava katacak gibi. Işıklandırma takımları da yeni grafikler ile birlikte bu değişimi pekiştirmiş olacak. İddialara göre asıl değişim ise derinin altında yatıyor. Ingolstadt menşeli üretici araca yeni bir batarya ve elektrikli motorlar yerleştirecek.

Audi, Q6 E-Tron'u da yıl içerisinde yenilemeyi planlıyor. Böylece iki E-Tron modeli de makyajlanmış olacak. Öte yandan Q8 E-Tron'un ancak 2022 yılının sonlarına doğru tanıtılabileceğine inanıyoruz.