Daha önceki haberlerimizde Volkswagen ID. Buzz'ın 9 Mart'ta küresel çıkışını yapacağı bilgisini siz değerli takipçilerimizle paylaşmıştık. Kendisiyle ilgili sular durulmuyor desek tam yeridir. Zira VW bu hafta Twitter'da aracın kargo varyantının da ortaya çıkaracağını duyurdu. Ayrıca ID. Buzz'ın Amerika'da gerçekleşecek olan bu yılki South by Southwest (SXSW) festivalinde kendisini göstereceği belirtildi.

Buna göre VW, aracı hem SXSW katılımcılarının hem de yerel halkın deneyimleyebilecekleri Austin, Teksas'ta bulunan “Buzz Stops”a getirecek. Bu aynı zamanda SXSW ve Volkswagen arasında üç yıllık bir ortaklığın ilk adımı olacak. SXSW, 11 Mart'tan 20 Mart'a kadar devam edecek.

Galeri: VW ID Buzz Yeni Casus Fotoğrafları

ID. Buzz'ın, VW'nin diğer EV araçları için de kullandığı MEB platformunu alacağını tekrar hatırlatalım. Kulislerde konuşulanlara göre, araç tek ve çift motorlu konfigürasyonlar sunacak, yani güzel haber şu ki dört tekerlekten çekiş seçeneği kuvvetle ihtimal gelecek.

Araç ile ilgili teknik bilgileri de tekrar hatırlayalım. Öyle ki aracın pil kapasiteleri 48.0 ila 111.0 kilovat saat arasında değişecek ve bu da araca yaklaşık 500 kilometrelik bir menzil sağlayacak. 

Gelecek ay hepimiz ID. Buzz'a beslediğimiz merakı gidereceğiz. Az kaldı. Mevzubahis kendisi olunca bir an olsun masayı terk etmeyen araç, belirli Avrupa pazarlarında yıl sonundan önce satışa çıkacak.