Porsche Taycan hayatımıza girdiği zaman, Turbo S varyantı ile birlikte piyasadaki en hızlı ve en kuvvetli EV olmaktan büyük gurur duyuyordu. Aradan neredeyse iki yıl geçti ve tabi ki her şey her zamanki gibi genç ve güçlü kalmadı. Zira Lucid Air, -Dream Edition- kağıt üzerinde de görebileceğiniz gücü ile kendisinin şöhretini sona erdirdi.

Lucid Air Dream Edition, toplamda 1.135 beygir gücü ve 1.389 Nm tork üretebilen bir çift elektrik motoruna sahip. Yani 0'dan 100 km/sa hıza yaklaşık 2.4 saniyede ulaşabiliyor. Toplamda 768 beygir gücüne ve 1.050 Nm torka sahip Porsche Taycan Turbo S ise aynı hızlanmayı 2.6 ile 2.7 saniye arasında yakalıyor. Burada Lucid Air'ın 70 kg daha ağır olduğunu belirtelim.

Haberimizin hemen altında izleyebileceğiniz bu drag yarışı, YouTube'daki Drag Times adlı kanal aracılığıyla geliyor. İlk yarış için net bir Lucid Air hakimiyeti görürken, ikinci yarışta da bu durumun değişmediğini görüyoruz. Taycan, iyi bir çıkış yapsa da sonunu getiremedi.

Üçüncü yarışa geldik ve kazanan bir kez daha Air tarafı oldu. Aldığı haklı galibiyetin tadını çıkarması lazım, zira karşısında ilk çıktığı zaman pistlerin tozunu atan bir rakibi vardı ki, bu performansından yola çıkarak onun ayak izlerini takip ettiğini söyleyebiliriz.