Elektrikli araçlar minvalinde SUV'ler ve crossover'ların popülaritesi git gide artıyor. Treni kaçırmak istemeyen otomobil üreticileri her geçen gün yeni bir model getireceklerini açıklıyor ve bunların aralarında oldukça güçlü olanlar da mevcut. Bu aşamada Tesla'nın ürün gamında iki crossover modeli var ve onlar şimdiden dişlerini çıkarmış vaziyette bekliyorlar, Model X ve Model Y'den bahsediyoruz.

Biz şimdilik Model X üzerinden ilerleyeceği ve bu doğrultuda size bir sürprizimiz var. Pazar günü uyumadan önce bütün stresinizi atabileceğiniz bir drag yarışı ile karşınızdayız. Başroldeki Model X'in karşısında BMW iX, Audi E-Tron Sportback ve Mercedes EQC olacak. YouTube'daki Carwow adlı kanaldan geliyor bu video.

Galeri: 2021 Tesla Model X

Rakamlara gireceğiz ama işi çok fazla karmaşıklaştırmak da istemiyoruz. Tesla Model X, 540 beygir gücü ile adaylar arasında güçlü olarak öne çıkıyor. Öteki tarafta Mercedes EQC ise, 406 beygir gücü ise en az güçlü olan model olarak dikkat çekiyor. En fazla tork üreten, 970 Nm mevcut torku ile Audi E-Tron Sportback olurken, Model X ise 755 Nm tork ile listenin sonunda kendine yer buluyor.

Rakamlar değişir, istatistikler gelip gider. Önemli olan araçların pistteki performansıdır. Mercedes EQC, 2.420 kilogram ile serideki en hafif SUV rozetini alırken, Audi E-Tron Sportback ise 2.620 kg ile en ağır yarışmacı olarak karşımıza çıkıyor.

Bakalım elektrikli SUV'lerin drag yarışında kazanan kim oldu? En büyük hayal kırıklığı, en şaşkına çeviren ve "bu olmuş" dediğiniz model ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz...