Yeni Mercedes SL-Serisi için bir şarj edilebilir hibrit bir varyant yolda! Casuslarımızdan gelen bu fotoğraflar, herhangi bir kamuflaj giymeden tespit edilen aracı göz önüne seriyor. Stil açısından baktığımız zaman SL eklentileri mevcut sürümle bire bir aynı gibi gözüküyor. Sanki tek fark, şirket tarafından eklenen ve şarj portuna erişmek için kullanılan bir panel gibi duruyor.

Kulislerde konuşulanlara göre, aracın güç aktarma organının SL63'te gördüğümüz 4.0 litrelik çift turbo V8 olma ihtimali var. Bu, mevcut modelde 583 beygir gücü çıkış sağlarken, elektrikli organın desteği  ile bu 810 beygir gücüne kadar çıkabilir. Şayet bahsettiğimiz modelde tek değişiklik güç aktarma organında yaşanırsa, kendisinin çıkışını çok beklemeyiz gibi gözüküyor.

Galeri: Mercedes-AMG SL Şarj Edilebilir Hibrit Casus Fotoğrafları

Mercedes, en yeni SL'yi yalnızca AMG rozeti ile satışa sunuyor. Öyle ki kendisinin dillere destan Panamericana ızgarası bir köşede dursun, yana açılır kapı kolları sayesinde havasından geçilmiyor. 

SL'nin kabini fazlasıyla diğer en yeni Mercedes modellerine benziyor. İçerideki 12.3 inçlik dijital gösterge paneline 11.9 inçlik bilgi-eğlence ekranı ekleniyor. 

Bu arada, SL ilk kez dört tekerlekten çekiş seçeneği ile sunuldu. Yeni SL'ye gelecek olursak... Kendisinin son hali bu mu değil mi bilemiyoruz. İlerleyen günlerde daha fazla bilgi gelirse paylaşmaktan asla çekinmeyiz.