Bildiğiniz üzere Tesla, 2 yıl önce Cybertruck modelinin tanıtımını yapmıştı. Yapılan tanıtımda, aracın 2021 yılında piyasada olacağı belirtilmişti ancak yılın son aylarında yapılan açıklama ile aracın 2022 yılında satılmaya başlanacağı açıklanmıştı.

Bu ertelemenin ardından 2 hafta önce aracın web sitesindeki çıkış tarihinin kaldırılması da birçok soruyu beraberinde getirmişti. Ancak, geçtiğimiz gün sosyal medyada paylaşılan videolara bakarsak aracın üretime hazır olduğunu görebiliriz. Çıkan bu videoların Tesla'nın Texas'ta bulunan Giga Austin'de çekildiğini belirtmek gerek.

Galeri: Tesla Cybertruck Resmi Tanıtım

Videoda görünen Alpha prototipi, 2019 yılında tanıtılan modelden farklı durumda. Araçta kapı kolu bulunmuyor. Ayrıca ön tarafta sadece bir tane silecek bulunuyor. Aynı zamanda aracın tanıtılandan daha küçük olacağı belirtiliyor. Tesla, aracın tanıtımından bu yana tasarımını iyileştirmek için çalışıyor. Bu nedenle modelin iç ve dış kısımlarında değişiklikler yapılmasını bekliyoruz. 

ABD'li üretici, aracı birçok kez ertelemek zorunda kaldı ve bu yıl da piyasaya çıkaramayabilir. 2021 yılında piyasaya sürülmesi planlanan otomobil ile ilgili hala resmi bir açıklama yapılmadı.

Üretici, Çarşamba günü gerçekleştireceği toplantıda Cybertruck ile ilgili açıklama yapabilir. Aynı zamanda bu toplantıda gelecekte çıkacak ürünler hakkında da açıklama yapılması muhtemel.