Audi, yeni Q6 E-Tron'un çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bugün elimize ulaşan fotoğraflarda tamamen elektrikli modelin kış testlerine devam ettiğini görüyoruz. Fakat fotoğraflara dikkatli bakarsanız, prototiplerdeki ufak değişimleri fark edebilirsiniz.

Galerideki prototip İsveç'teki aynı noktada aynı şekilde test ediliyor olsa da artık üretim farlarına kavuşmuş durumda. Yakından baktığımızda aracın aynı şekilde üretim stop takımlarını kullandığını da görüyoruz.

Galeri: 2022 Audi Q6 E-Tron Yeni Casus Fotoğraflar

Tabii ki dikkatli okuyucularımız modelin far takımındaki değişimi fark edecektir. İki parçalı gibi görünen bu tasarım, BMW'nin X7 gibi yeni SUV'lerinde de karşımıza çıkacak. Görünüşe göre aynı LED ışık barı gibi bu parçalı tasarım da gelecekte otomotiv sektörünün normlarından biri olacak.

Audi Q6 E-Tron, Q4 E-Tron ve E-Tron modellerinin arasına yerleşecek. Geleneksel E-Tron hala ailenin zirvesindeki yerini koruyor olsa da modelin isminin yakın zamanda Q8 E-Tron olarak değiştirilebileceği gündemde.

Q6 E-Tron'un motor seçenekleri henüz resmiyete kavuşmuş değil. Fakat iddialara göre Audi, Q6 E-Tron'un RS logolu bir versiyonunu üretecek. Bu özel versiyonun en az 600 bg güç ve 830 Nm tork üretmesi bekleniyor. Yine de şimdilik hiçbir şey netleşmiş değil.

PPE platformu ile elektrikli Porsche Macan'ın kardeşi olacak Q6 E-Tron, bu yıl içerisinde tanıtılacak.