Volkswagen, ilk modern Microbus tasarımını 20 yıl önce tanıttı. Ardından geçen 10 yılın ardından Bulli ile karşımıza çıkan üretici, 2018'de karşımıza çıkarttığı ID. Buzz ile rotasını belirlemişti. O günden beri bu konsept modeli üreteceğini söyleyen Volkswagen, o sözünü tutmaya hazırlanıyor. Volkswagen ID. Buzz, 9 Mart'ta resmen karşımızda olacak. Lansmanda bizleri selamlayacak modellerin üretimine de başlanmış durumda.

Wolfsburg menşeli üreticinin yayınladığı yeni videoda ID. Buzz'ın tesislerden ayrıldığını görüyoruz. Hala oldukça renkli bir kamuflaj giyen modelin rotası ise Barcelona olacak. ID. Buzz'ın resmi tanıtımı burada gerçekleşecek.

Galeri: Resmi Olmayan 2022 Volkswagen ID. Buzz Render'ları

Modeli sık sık görüntülemiş olsak da ID. Buzz hakkında bildiklerimiz bir elin parmağını geçmiyor. Volkswagen'in MEB platformunu kullanacak modelin hem tek hem de çift motorlu türevleri ile geleceğine inanıyoruz. Aynı zamanda model, fiyat anlamında daha rekabetçi olabilmesi için hem tek hem de çift bataryalı versiyonları ile satışa sunulacaktır.

Önümüzdeki hafta InsideEVs ekibinin de aralarında bulunacağı bir grup gazeteci, ID. Buzz'ı deneyimleme fırsatı bulacak. Fakat bu deneyimi paylaşmak için 9 Mart'ı beklememiz gerekiyor. O güne kadar bazı detayları gizli tutmayı sürdürecek olan Volkswagen, aracın sürprizini kaçırmamak için de ısrarcı. Bakalım ID. Buzz, gerçekten merak ettiğimiz kadar özel bir model olacak mı?