İkinci nesli ile karşımıza çıkan Kia Niro, Kasım 2021'deki çıkışının ardından çok daha detaylı bilgiler ile birlikte geri döndü. PHEV ve EV versiyonunun zaten bu yıl içinde tanıtılacağını biliyorduk, ancak aşağıda vereceğimiz bilgilerin yalnızca hibrit model için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var.

Yeni Niro, 4.4 metre uzunluğunda, 1.8 metre genişliğinde ve 1.5 metre yüksekliğinde geliyor. Akslar arasındaki mesafe de yaklaşık 20 mm uzatılarak 2,70 mm dingil mesafesine çıkarıldı.

Galeri: 2022 Kia Niro

Kargo kapasitesinin 451 litreye yükseltildiği aracın arka koltukların arkasında artık daha fazla alan var, bunun en büyük nedeni 12V pilin artık yüksek voltajlı pille birlikte altlarına yerleştirilmiş olması. Eski Niro'da bunu tekerlek yuvasının içine kurulu vaziyette görmüştük.

Yeni Niro, 1.6 litrelik motoru ile elektrik motorunu bir arada kullanarak 141 beygir gücüne ulaşabiliyor ve 144 Nm tork üretebiliyor.

Yenilenen aracın oldukça farklı bir tasarıma sahip olmasının yanında, çok daha konforlu bir sürüşün yanına, yeni geliştirilmiş bir süspansiyon ile direksiyonu da kendisinde barındırıyor. İç mekan ile ilgili de, bilgi-eğlence sisteminin 10.25 inç dokunmatik ekranının yanında 10 inçlik bir baş üstü ekran ile geleceğini söyleyebiliriz.

İkinci nesil Niro'nun satışlarının bu ay içinde Güney Kore'de başlaması planlanırken, belirli bir zamandan sonra da küresel pazarlara açılacağı tahmin ediliyor.