Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde geliştirilen elektrikli otomobil markası GÜNSEL, metaverse platformlarından biri olan Decentraland’de açacağı Showroom’u ile sanal gerçeklik evrenine adım atmanın planlarını yapıyor.

GÜNSEL, platformda satın aldığı arsa üzerine inşa edeceği Showroom’u ile elektrikli otomobil deneyimini gerçeklik evrenlerinden birine taşıyarak bu iki teknolojiyi birleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

GÜNSEL Meta Showroom


Henüz gelişme aşamasında olan metaverse dünyasının, gelecekte çok daha iyi gözlemleyebileceğimiz kullanıcı deneyimlerini ve satın alma alışkınlıklarını hatırı sayılır oranda sanal gerçeklik evrenine taşıması bekleniyor. Bu aşamada GÜNSEL, Decentraland’de açacağı Showroom’u ile seri üretim öncesinde ilk modeli B9 ve ikinci modeli J9’u bu yeni evren üzerinden tüm dünyaya duyurmayı amaçlıyor.

GÜNSEL, metaverse evreninde kat edilecek yol ile birlikte, sanal evrende araçlarla test sürüşlerinin de yapılabileceği “GÜNSEL Etkileşim Merkezi” oluşturmayı da amaçlıyor. Ethereum tabanlı hizmet veren Decentraland’de, GÜNSEL NFT’lerinden satın alan kullanıcılar, seri üretime geçilmesiyle birlikte satışa çıkacak olan GÜNSEL B9’lardan öncelikli alım hakkına da sahip olacaklar.

İrfan Suat Günsel


GÜNSEL Showroom’u hakkında da bilgi verelim. Mavi ve turkuaz tonların Akdeniz’i; GÜNSEL B9 ve J9’un üzerinde yer aldığı platform ise Kıbrıs adasını simgeliyor. Köprü şeklinde tasarlanan platform üzerindeki devre izleri ise GÜNSEL’in elektrikli otomobiller üreteceğini ve KKTC’de doğan markanın dünya ile kurduğu bağları sembolize ediyor. 

Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti ve GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Dünyanın gelecek 50 yılını şekillendirecek teknolojik gelişmelerden biri de hiç kuşkusuz metaverse. Bu alanın en önemli platformlarından Decentraland’de yer alacak GÜNSEL Showroom’u ile biz de, her geçen gün genişleyen bu evrende yerimizi almış olduk” dedi.


Prof. Dr. Günsel, sözlerine “Metaverse evrenleri, sınırları ortadan kaldırarak, gerçek hayatta dünyanın bir ucunda olsanız da, geliştirdiğiniz ürünü ve teknolojiyi dünyanın her yerinde aynı anda kullanıcılarla buluşturma olanağı sağlıyor. GÜNSEL’imizi sanal gerçeklik evrenleri üzerinden dünyanın her yerinde potansiyel kullanıcılarımızla buluşturacağız” diyerek devam etti.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, "Metaverse'de açtığımız Showroom’umuzda GÜNSEL’imizin ilk modelleri B9 ve J9’u kullanıcılarla buluştururken, GÜNSEL NFT’lerini de sergileyerek satışa çıkaracağız. GÜNSEL NFT’lerini satın alan kullanıcılar, seri üretime geçmemizle birlikte satışa çıkaracağımız araçlarımız için öncelikli alım hakkına da sahip olacaklar. Metaverse platformlarının teknolojisinin gelişmesiyle birlikte sanal gerçeklik evreninde açtığımız Showroom’umuzda kullanıcılar, aynı zamanda GÜNSEL araçlarını test ederek deneyimleme imkanına da sahip olacaklar.” diyerek sözlerine son verdi.