Tamamen elektrikli BMW iX1'in resmi tanıtımına adım adım yaklaşıyoruz. Yavaş yavaş kamuflajlarını kaybetmeye başlayan model şu güne kadar bizlere net görüntüler vermemişti. Fakat bugün elimize ulaşan casus fotoğraflarda bir otoparkta nefeslenirken görüntülenen iX1'i görüyoruz. Fotoğraflar pek çok şeyi ele veriyor.

Öncelikle iX1'in geleneksel bir BMW crossover'ının "sıcak suda çekmiş" halini andırdığını belirtelim. Modelin iX3'ten tasarım detaylarını kopyaladığı net şekilde görülebiliyor. Tasarım bütünlüğü konusunda takıntılı markalardan biri olan üretici, ızgara ve far dizaynlarını da direkt olarak iX1'in ağabeyinden alacak gibi görünüyor.

Galeri: BMW iX1 Yeni Casus Fotoğraflar

Kabini gösteren fotoğrafta ise bu bölgenin daha çok 2 Serisi Active Tourer ile paralellik gösterdiğini görüyoruz. Geniş çift ekranlı bir kuruluma sahip olacak gibi görünen model, tablet tasarımını da koruyacak. Kamuflajlar tüm seti gizliyor olsa da gözlerimizin bizi yanılttığını düşünmüyoruz.

iX1'in küçük yapısı, menzil verilerinde bir artış yaşanacağının işaretçisi olabilir. Bavyeralı üretici şimdilik bu konu hakkında yorum yapmaktan çekiniyor. Öte yandan iddialara göre model hem tek hem de çift motorlu opsiyonlar ile karşımıza çıkacak. Markanın aynı zamanda farklı batarya seçenekleri ile rekabete ortak olması bekleniyor.

Merakla beklediğimiz modelin çıkış tarihi yavaş yavaş yaklaşıyor. Üretim haline kavuşmuş gibi görünen modelin yıl içerisinde tanıtılmasını bekliyoruz.