Tesla'nın resmi sitesinde yapılan son güncelleme şüpheleri artırdı. Daha önce Cybertruck'ın çıkış tarihini erteleyen üretici, bu kez de sitedeki çıkış tarihini silerek kafaları karıştırdı. Elektrikli otomobil üreticisi henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmamış olsa da üretim tarihinin siteden kalkmış olması ertelemenin kapıda olduğuna işaret ediyor olabilir.

Cybertruck aslında 2019 yılında tanıtılmış ve 2021 yılında geleceği açıklanmıştı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde resmi bir açıklama yayınlayan üretici, aracın 2022 yılında geleceğini açıklamıştı. Şu anda sadece 100 dolar karşılığında bir Cybertruck siparişi vermek mümkün. Fakat aracın sayfasında çıkış ya da üretim tarihi ile ilgili tüm bilgiler silinmiş.

Galeri: Tesla Cybertruck Resmi Tanıtım

Dürüst olmak gerekirse kafaları karıştıran asıl şey de rezervasyon sisteminin hala açık olması. Eğer üretim süreci ertelendiyse rezervasyonların kapanması da bir sonraki mantıklı hamle olurdu. Pek çok üretici erteleme yaşanacağını fark ettiğinde bu sistemi kapatıyor. 

Bu karmaşaya eser miktarda tuz ve biber ekleyen bir diğer durum ise Ekim ayında Cybertruck'ın fiyatlarının kayıplarda oluşu. Sitenin üzerinden Cybertruck ile ilgili pek çok detayı silen üretici, kafaları karıştıran mesajlar veriyor.

Tesla, Cybertruck'ı kafamızdan uydurduğumuzu düşünmemizi istiyor olabilir mi? Cybertruck aslında olmayan bir model.....