Tesla, geçtiğimiz yıl Model S Plaid'i tanıttığında, kendisi 322 km/sa'lik etkileyici bir maksimum hıza sahipti. Şu bir gerçek ki, elektrikli otomobil 262 km/sa maksimum hız ile yönetildiğinden o kadar hızlı gidemeyeceksiniz, ancak hemen endişelenmeyin, yeni bir gelişme var. Yeni bir yazılım güncellemesi ile birlikte hızın artık 282 km/saate kadar çıktığını belirtelim.

Aşağıda paylaştığımız videolar, Track Mode ile birlikte gelen en son OTA güncellemesine sahip bir Model S Plaid'i ekranlarınıza getiriyor. Bu arada, yeni eklenen mod seçilmese bile araç her halükarda 282 km hıza ulaşabilecek. Tesla'ya göre, araçta bulunan "Pist Modu", bazı sürücü destek sistemlerini kapatıyor ve bu sebepten mütevellit "birçok farklı mekanda eşsiz performansı deneyimlemek" adına pistte kullanılmasını tavsiye ediyor.

Araçta ayrıca "İzleme Modu" denilen bir mod var ki, kendisi sürüm notlarına göre, ısı pompasını eskisinden "daha fazla" soğutmak için çevirdikten sonra güç aktarım performansını artırıyormuş. Bir diğer taraftan tork ise yönlendirme ve daha yüksek hızlarda daha keskin viraj alma için üç elektrik motorunda da geliştiriliyor. 

Yukarıda bahsettiğimiz bir hız limiti vardı. Tesla, bundan daha önce Model S Plaid'in daha iyi frenlere ihtiyacı olduğunu söylemişti. Videolardaki görüntülere baktığımız zaman, otomobilin standart frenlerle 282 km hızla tamamen durduğunu gösteriyor. Bu oldukça etkileyici.

Bu noktaya ulaşabilmek çoğu Tesla kullanıcısını hayli sevindirecektir. Bu durum ayrıca başka bir yazılım güncellemesi ile 322 km kapasitesine ulaşmayı erkene çekebilir. 

282 km'lik sınırlı bir hızda bile, Model S Plaid hala Porsche Taycan Turbo S ve Lucid Air'den daha yüksek bir hız ile ilerliyor. Bu da gözden kaçırılmaması gerekenlerden.