Merakla beklediğimiz Volkswagen ID. Buzz için sonunda resmi tarih geldi. Volkswagen CEO'su Herbert Diess'ın duyurular için kullandığı Twitter hesabından gelen açıklamaya göre "efsane", 9 Mart'ta geri dönüyor.

Aracın karakalem çiziminin gösterildiği bu videoda Diess'ın hangi efsaneden bahsettiğini anlamak zor değil. Yine de yöneticinin tweet içerisinde ID. Buzz ismini geçirmediğini belirtelim.

 

ID. Buzz'ın üretim aşamasına gelebilmesi için çok dikenli yollardan geçtiğini söyleyelim. Hayatımıza tam beş yıl önce (tam olarak 8 Ocak 2017'de) bir konsept olarak giren model, yıllar içerisinde evrimleşerek şimdiki haline geldi. Hatta Volkswagen, 2016'da Buzz'ın izlerini taşıyan Budd-e konseptini tanıtmıştı çok daha spesifik olmak gerekirse. Uzun süredir merakla beklediğimiz modelin tanıtımına yaklaşık iki ay kaldığını öğrenebilmek hepimizi mutlu ediyor.

Aslında modelin, konsept kardeşinden çok daha farklı görünmeyeceğini biliyoruz. Aylar içerisinde çekilen casus fotoğrafların tamamı, aracın kaputunun ve genel tasarımının konsept türevine paralel olduğunu görmemizi sağlamıştı. Hem panelvan hem de camlıvan olarak satılacak olan ID. Buzz, bir de kampçılara özel karavan türevi ile ortaya çıkacak.

Resmi tanıtımına artık sadece 60 gün kadar kalan ID. Buzz, ticari dünyasında içten yanmalı modellerin sonunun yaklaştığının en net habercisi olacak.