2023 Chevrolet Silverado EV sonunda kendisini gösterdi! İşe hemen rakamlarla başlama taraftarıyız. Chevrolet, bu güzellik için şimdiye kadar oluşturulan en büyük Ultium pil paketi ile birlikte tek bir şarjla 643 km menzil öngörüyor. Kaputun altında bulunan çift motorlar, gücü dört tekerleğe de aktararak 673 beygir gücü ve 1.063 Nm tork üretimi sağlıyor.

Üstelik sadece bununla sınırlı değil. "Wide Open Watts" adlı moda geçince, 0'dan 100 km/sa hızlanması 4.5 saniyenin altına düşebiliyor. Hızlı şarj özelliği ile, 10 dakikada 160 km menzil sağlayabilen bu Silverado EV, kartlarını son derece ciddi oynuyor.

Galeri: 2023 Chevrolet Silverado EV

Chevrolet, ilk olarak Silverado EV'yi hem WT hem de RST modeli olarak sunacak. Yukarıda bahsettiğimiz rakamlar RST'ye aitti, ancak bu demek değil ki WT ile arasında bir farklılık yok. Yine 643 kilometrelik menzil muhafaza ediliyor ancak güç konusunda biraz düşüş yaşanıyor. Toplamda 516 beygir gücü ve 834 Nm tork üretebilen bir araçtan bahsediyoruz sonuçta, biraz tatlar bozulabilir.

Kabinin içinden de bahsedelim. RST, 11 inçlik bir dijital gösterge ekranına kadar uzanan 17.0 inçlik kocaman bir orta ekrana sahip, ayrıca dijital ekranlar her iki donanımda da önemli yer tutuyor. Ben her zaman ekstraya bakarım diyorsanız, RST'de ayrıca 14 inçlik bir baş üstü ekranı da var. WT ise o kadar detay barındırmıyor. Her ne kadar Chevrolet onunla ilgili çok bir detay paylaşmasa da araç kendi dijital ekranlarına sahip.

Her iki pick-up'ta GM tarafından şirket içinde geliştirilen ve sık güncellemeler alabilen yeni Ultifi Linux tabanlı yazılım platformunu kullanıyor. Haberimizin sonlarına gelirken hatırlatalım: Her iki araçta da klima ve radyo işlevleri gibi ortak kullanım öğeleri için hala manuel olan kontrol ögeleri yer alıyor. Sevenlerine duyurulur!