2022 yılı Volkswagen için oldukça hareketli bir yıl olacak. Özellikle elektrikli kanadında yıl boyunca kritik gelişmeler yapan marka; ID.3, ID.4, ID.5 ve Çin'e özel ID.6'dan oluşan ailesini genişletmek istiyor. Bu adımın ilk basamağı ise farklı bir gövde tipi ile karşımıza çıkacak. Yaklaşık 4 yıl önce, o zamanlar adı Detroit Otomobil Fuarı olan etkinlikte karşımıza çıkan model önümüzdeki aylarda bizimle olacak.

Wolfsburg menşeli üretici herhangi bir sorun yaşamamak adına aracı yoğun bir test sürecinden geçiriyor bu sebeple. Sık sık casuslarımıza yakalanan ID. Buzz, yine kış testlerinde ter atarken görüntülendi. İlk bakışta kamuflajsız gibi görünen test araçları gözlerinizi yanıltmasın zira fotoğraflara yaklaştığınız anda aracın tepeden tırnağa kamuflajlandığını görebiliyorsunuz. Öyle ki prototip üzerindeki pek çok parça sahte.

Galeri: Volkswagen ID. Buzz Yeni Casus Fotoğraflar

Stop ve far takımlarına ek olarak ön kısımda bulunan sis farlarının sahte olduğunu belirtelim. Dikkatli bakarsanız bu farların yapıştırmadan ibaret olduğunu görebilirsiniz. Hatta araç üzerindeki üretime hazır tek parçanın dikiz aynaları olduğunu söyleyebiliriz...

2017'de tanıtılan konsept modele ait ince stop takımlarının üretime hazır versiyonda da kullanılacağına inanıyoruz. Bugün baktığımız model binek versiyonu olsa da aracın bir de ticari türevi bulunacak. Hatta Volkswagen, modelin "kampçı" türevini de piyasaya sürme niyetinde.

2022 yılının ilk günlerinde karşımıza çıkacak olan VW ID. Buzz, ilk olarak Avrupa'da müşteriler ile buluşacak.