Drag köşemizde bugün ciddi rakipler birbiri ile karşılaşıyor. Carwow adlı YouTube kanalının paylaştığı videoda, 2022 Audi RS 3'e karşı bir süredir pistlerin hakimiyetini elinde tutan Tesla Model 3 Performance yer alıyor. Tesla Model 3, sahip olduğu menzili, geniş iç mekanı ve dillere destan hızlanması ile birlikte karşımıza çıkıyor. 

Audi RS 3 ise, A3 kompakt otomobilinin yüksek performanslı bir konfigürasyonu olarak kendisini gösteriyor. Aralarındaki kıyaslamaya tam anlamıyla geçmeden önce belirtmeliyiz ki Model 3, gazla çalışan rakiplerinden daha fazla satan ilk elektrikli otomobil olarak ön plana çıkıyor.

Galeri: 2021 Tesla Model 3

Audi, en son RS 3'ün başlangıç ​​fiyatı ile ilgili henüz bir açıklama yapmasa da, kendisinin Model 3 Performance ile yaklaşık aynı fiyat ile (yaklaşık 59 bin dolar) gelmesi bekleniyor. 

Yenilenen dört tekerlekten çekişli 2022 RS 3, 401 beygir gücü üreten turboşarjlı 2,5 litrelik beş silindirli bir motor kullanıyor. Böylece kendisi 0'dan 100 km/sa hıza 3.8 saniyede çıkabiliyor. Bu arada Tesla köşesinde ise, çift motorlu dört tekerlekten çekişli Model 3 Performance 0'dan 100 km/sa hıza 3.1 saniyede çıkabiliyor.

İşte sıra beklenen yarışa geldi. Bir tarafta uzun süredir karşısındakilerini affetmeyen Model 3 Performance, bir diğer tarafta ise kuvvetini çoktan kanıtlamış olan Audi RS 3. Bakalım hangisi kazanacak?