Mini Cooper'ın elektrikli versiyonu Cooper SE'nin yeni nesli için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de Motor1 Türkiye'de o aracın sızıntı görüntülerini sizlerle paylaşmıştık. 

Çin'den gelen o sızıntı görüntülerin ardından da yeni nesil Mini Cooper S Electric için Instagram'daki FutureCars adlı bir sayfa, bir hayali tasarım (render) çalışması hazırladı. Nicolas Cavero adlı bir tasarımcının hazırladığı tasarımın doğruluğu için ise tabii ki de %100 denilemez.

Yeni Mini Cooper SE Hayali Tasarımı (Render)

Tasarımı incelediğimizde Mini'nin alışılagelmiş tasarım anlayışının aynı şekilde güncellenerek devam ettiğini, aracın elektrikli olmasından dolayı kapalı bir ön ızgaraya sahip olduğunu görüyoruz. Eski nesil Mini Cooper SE'de de olan bu detayların dışında yeni şeylere baktığımızda ise ilk olarak büyüyen yuvarlak farlar dikkatimizi çekiyor.

Aracın arka tarafı ise ön tarafa göre daha fazla değişiklik görebilir. Stop lambaları sıradışı trapezoidal bir şekle bürünmüş ve ilginç siyah desenleri mevcut. Tabii Birleşik Krallık bayrağı deseni de olmazsa olmazlardan.

Mini, 2024 yılı civarında tamamen yenilenmiş model ailesine üzeri açılabilir bir versiyonun da mutlaka geleceğini belirtmişti. O versiyon da belki tamamen elektrikli olarak gelebilir. Bunların tümünü zaman gösterecek. Fakat en azından bu hayali tasarım ve sızıntı görüntüler ile araçların nasıl görüneceği hakkında şimdiden fikir sahibiyiz.