Kış şartları özellikle elektrikli otomobiller için oldukça zor olabiliyor. Zaten tam da bu sebeple üreticilerin sık sık kış testleri gerçekleştirdiğini görüyoruz. İşte henüz prototip aşamasında olan Porsche Macan modelleri de bu soğuğun acizliğine uğradı. Elimize ulaşan yeni casus fotoğraflarla birlikte elektrikli SUV'nin test esnasında yolda kaldığını ve 4 saat boyunca hareketsiz şekilde beklediğini öğrendik.

Tamamen dijital gösterge panelinin dışında kabinde ilgimizi çeken çok fazla şey yok. Fakat fotoğrafların bazılarında Macan EV'nin çerçevesiz camlara sahip olduğunu görebiliyoruz. Daha da ilginç olanı ise Porsche'nin aracın tasarımını gizleme çabaları. Örneğin sahte ızgara tasarımı ve iki çıkışlı egzoz sistemi yüzümüzde bir gülümseme oluşturdu.

Galeri: 2022 Porsche Macan EV Yeni Casus Fotoğraflar

Prototipin genel anlamda içten yanmalı motora sahip Macan'dan devşirildiğini görebiliyoruz. Fakat elektrikli Macan'ın adı dışında diğer detaylarını içten yanmalı kardeşi ile paylaşması beklenmiyor. 2024 yılında çıkış yapacak model tamamen elektrikli versiyonu ile satılacak. İddialara göre modeli 2022 yılında resmi olarak görmüş olacağız.

Test aracının arka kısmında ise aktif aerodinamik sistemin görevini icra ettiğini görüyoruz. Porsche ve Audi ortaklığının bir ürünü olacak model, PPE isimli yeni platformu kullanacak. Bu aerodinamik kanada ek olarak havalı süspansiyonlar, tork dağıtım sistemi ve 4WD teknolojisi gibi özellikler de Macan'ın cephaneliğine yerleştirilecek.

PPE platformunun aynı zamanda Q6 E-Tron için de kullanılacağını belirtelim. Fakat Alman ikilinin bu mimariyi diğer modellerde kullanmak istediğini de biliyoruz. Yani gelecekte PPE omurgası pek çok modelin altında karşımıza çıkacak.