Volkswagen Grubu'nun en yeni "coupe" modeli ile tanışmaya hazır mısınız? Skoda'nın "fazladan kapılı" modeli Enyaq Coupe iV, 31 Ocak 2022 tarihinde resmen tanıtılacak. Volkswagen ID.5 ve Audi Q4 Sportback E-Tron'un kardeşi, kendisine has özellikler ile gelecek. Skoda, aerodinamik konusunda da kardeşlerine rest çekerek sürtünme katsayısını 0.234'e kadar düşürmüş.

Bu rakam sayesinde MEB platformlu kardeşlerinin yanı sıra Tesla Model Y'ye de meydan okuyor Enyaq Coupe iV. Sıfır emisyonlu model bu sayede çok daha yüksek bir menzile sahip olacak gibi görünüyor. Modelin Wolfsburglu kardeşi 520 km menzil sunarken, Audi logolu ağabeyi 497 kilometre menzile sahip. Enyaq Coupe iV ise en az 535 kilometre menzil ile karşımıza çıkacak.

Galeri: Skoda Enyaq Coupe iV Teaser'ları

Yine açıklanan bilgilere göre coupe model "60" ve "80" isimli türevleri ile satışa sunulacak. Üst versiyon AWD sürüş ve çift motor kurulumu ile gelecektir. 62 ve 82 kWh'lik iki batarya seçeneği sunacak modelin 177, 201 ve 261 bg güç üretebilen versiyonları bulunacak.

Modelin coupe gövdesinin bagaj alanından da çok fazla yemeyeceği ifade edilmiş. Sportback versiyonundan sadece 15 litre daha az bir bagaj hacmi sunacak model, koltuklar dik konumdayken 570 litre alana sahip olacak. Fakat bu eğimli gövde tasarımı arka kısımda baş mesafesinin azalmasına neden olacaktır. Enyaq Coupe iV'nin 19 ve 21 inç arasında değişen büyüklükte jantlarla satın alınabileceğini de belirtelim.

31 Ocak'ta tanıtılacak model 2022 yılının ilk yarısında satışa sunulmuş olacak.