Toyota ve Lexus, henüz birkaç saat önce gelecekteki elektrikli modellerinin örtüsünü kaldırdı. Fakat bizim en çok dikkatimizi çeken tanıtım, Lexus logosu taşıyacak yeni elektrikli hiper otomobil oldu. Tasarımı ile dudak uçuklatan model, performansı ile de etkileyecek.

Öncelikle gelin şu tasarım konusuna yakından bakalım. Model gelecekte üretime geçtiği zamanda da şu anda göründüğü gibi görünecek. Bumeranga benzeyen far takımları ve aracın agresif aerodinamik yapısı dikkat çekici. Arka kısma geldiğimizde bizleri karşılayan stop takımları ise nedense bize Audi E-Tron GT'yi anımsattı.

Galeri: Lexus Elektrikli Hiper Otomobil Teaser'ları

Lexus, hiper otomobilinin kabini göstermeye henüz hazır değil. Öte yandan teaser ile birlikte merakla beklediğimiz teknik verilerin bir kısmı da açıklandı. LFA'in ruhani devamı niteliğinde olacak bu elektrikli canavar, 0-100 km/sa hızlanmasını 2 saniye içerisinde tamamlayabilecek. Bu sayede yeni hiper otomobil Rimac Nevera ve Tesla Model S Plaid'e direkt rakip olacak.

Maksimum menzili 700 kilometre olarak açıklanan modelin üretim versiyonunda bu rakamı değiştirebileceğine inanıyoruz. Çünkü açıklanan bilgilerde modelin katı haldeki bataryaları kullanması bekleniyor. Toyota ve Lexus, bu bataryaların geliştirilmesi adına önemli bir yatırım yapacak.

Lexus'un yeni hiper otomobili hem segmentini hem de elektrikli otomobil dünyasını birbirine katacak gibi görünüyor.