Son zamanlarda Çin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (MIIT) tarafından birçok yeni otomobil modeli kamuoyuna sızdırılıyor. Bunların en yenisi ise elektrikli bir BMW 3 Serisi olarak değerlendirilebilecek olan i3 Sedan oldu. Ekstradan "sedan" kelimesini özellikle belirtiyoruz, çünkü bildiğiniz üzere, firmanın i3 adlı mevcut bir elektrikli modeli de var.

Görüntülerdeki i3 Sedan'ı incelediğimizde de arkasındaki i3 yazısına ek olarak eDrive 35L yazılarını da görüyoruz. MIIT kuruluşu, bu görüntülere ek olarak aracın gücünün 250 kW olduğuna dair de bir açıklama paylaşmış. Bu da 340 beygire tekabül eden bir güç değeri oluyor.

BMW i3 Sedan Çin'de Sızdırıldı

35L yazısındaki L'nin ise "long" yani "uzun" kelimesine karşılık geldiğini ve aracın uzun aks mesafeli versiyon olduğunu işaret ettiğini düşünüyoruz. Bildiğiniz üzere Çin'de uzun aks mesafeli sedan otomobiller oldukça popülerler. Aracın tasarımına bakıldığında da farklı jant tasarımı ve kapalı ön ızgarası dışında standart bir 3 Serisi olduğunu söyleyebiliriz.

BMW i3 Sedan Çin'de Sızdırıldı

Ayrıca bu i3 Sedan modelinin makyajlı 3 Serisi üzerine hazırlandığı da düşünülüyor. Yani G20 kodlu 3 Serisi'nin gelecek güncellemesi sonrası nasıl görüneceğini önden görmüş olabiliriz. BMW'nin bu araç için Çin dışında i3 adlandırmasını kullanıp kullanmayacağını da henüz bilmiyoruz. Bu sızıntı sonrasında aracın resmi bilgi ve görüntülerinin de kısa süre içerisinde ortaya çıkacağını öngörebiliriz.