Temmuz 2021 civarlarında Stellantis (PSA ve FCA Grupları'nın ortak şirketi), EV Day adlı bir etkinlik düzenledi. "Elektrikli Araç Günü" anlamına gelen bu etkinlikte, firmanın elektrikli geleceği hakkında detaylı bilgiler verildi.

Bu etkinlikte, FCA Grubu'nun bir markası olan Chrysler'ın da beyaz renkli bir konsept otomobili görüldü. Bu araç, Chrysler'ın 2020 yılında tanıttığı Airflow Vision adlı konsept otomobilin güncellenmiş hâli niteliğinde idi. Fakat o etkinlikte araç üzerinde detaylıca durulmadı.

Chrysler Airflow Konsepti

Stellantis'in bir başka etkinliği ise yakın zaman önce gerçekleşti. "Software Day" yani "Yazılım Günü" adlı bu etkinlikte, Stellantis'in bir otomobil şirketi olmasına ek olarak bir teknoloji şirketi olmasından da bahsedildi.

Firma, yazılım yatırımları ile 2030 yılına kadar 20 milyar dolarlık ek bir sermaye elde etmeyi hedefliyor. Bu etkinlikte firmanın bazı teknolojileri de gösterildi. 

Chrysler Airflow Konsepti

Etkinlikte aynı zamanda, az önce bahsettiğimiz Chrysler konsepti bir kez daha kendisini gösterdi. Tabii bu kez ismi sadeleşmiş şekilde, yani "Airflow" ismiyle.

Etkinliğin başlangıcında arka planda kalan Chrysler Airflow konsepti, ilerleyen dakikalarda Stellantis'in CEO'su Carlos Tavares tarafından sürülerek sahneye alındı. Orada aracı detaylıca görme fırsatı yakaladık ve aracın seri üretime yakın göründüğü fikrindeyiz. 5 kişilik bir crossover olan araç hakkında bir başka Stellantis yetkilisi de "düşündüğünüzden daha yakın" ifadesini kullandı.

Chrysler Airflow Konsepti

Oldukça etkileyici ve bir o kadar da sade tasarıma sahip olan bu otomobilin yakın zamanda üretime alınma ihtimali bu açıklamalarla yüksek görünüyor. Aracın bol teknolojili geleceği de hem açıklamalardan hem de görüntülerden bakılırsa şüphesiz görünüyor.

Chrysler Airflow Konsepti

Ayrıca Chrysler'ın 1930'larda Airflow ismini bir modelinde kullandığı şeklinde ilginç bir bilgiye de sahibiz. Son olarak, Stellantis'in 2022'nin bahar aylarında büyük bir etkinlik düzenleyip önemli şeyler sergileyeceğini de biliyoruz.

Chrysler Airflow Konsepti