Hyundai'den ayrı bir marka hâline getirilen ve bir süredir başarılı işler yapan Genesis, son dönemde de sık sık gündeme geliyor. An itibariyle GV80 adlı büyük bir SUV modele sahip olan firma, elektrikli bir SUV üzerinde de çalışıyor olabilir.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir söylentiye göre Genesis, GV90 adında ve tamamen elektrikli bir SUV geliştiriyor olabilir. Henüz resmi bir bilgi olmasa da bu söylentiyi ilk kez duymuyor oluşumuz, söylentiyi bir miktar kuvvetlendiriyor.

Genesis GV90 Dijital Tasarımı (Render)

Kolesa.ru adlı Rus internet sitesinde paylaşım yapan tasarımcılar da bu söylentilerdeki aracı dijital ortamda hayal etmeye çalışmışlar. Ortaya da görüntülerden görmekte olduğunuz sonuç (render) çıkmış.

Genesis GV90 adında olması beklenen bu elektrikli SUV'nin şu ana kadar hiçbir casus veya ipucu görseli yok. Bu sebepten dolayı da tasarımcı, GV80 modelinden yola çıkarak, firmanın en güncel modellerinden biri olan G90 Sedan'daki tasarım anlayışını bu araca yansıtmaya çalışmış.

BMW X7'ye rakip olması beklenen Genesis GV90'ın Hyundai Grubu'nun E-GMP adlı elektrikli araç modüler platformunu kullanacak olması sebebiyle, maliyeti de çok yüksek olmayacaktır. Aynı platformu Hyundai Ioniq 5, Genesis GV60 (firmanın ilk elektrikli modeli) ve Kia EV6'da da görüyoruz.

Son olarak, Genesis GV90'ın 2023 yılında piyasaya çıkmasının beklendiğini söylemiş olalım.