Yeni bir drag yarışı ile karşınızdayız. Bu sefer kağıt üzerinde çok yakın özelliklerde olan elektrikli otomobillerin kapışmasını izleyeceğiz. Bir tarafta Ford Mustang Mach-E GT Performance, diğer tarafta da Tesla Model Y Performance modeli bulunuyor.

İki otomobil de 0'dan 100 km/sa sürate 3.6 saniyede ulaşıyor. İki aracın ağırlıklarına baktığımızda Model Y'nin yaklaşık 200 kg daha hafif olduğunu görüyoruz. Model Y Performance 2.004 kg, Mustang Mach-E ise 2.266 kg ağırlığa sahip.

İlk yarışta Mach-E çok iyi bir kalkış yaptı ancak Tesla geriden gelerek fark açmayı başardı ve rahat bir galibiyet aldı. İkinci yarışa geçtiğimizde, Mach-E çok daha iyi bir start aldı ve farkı açmaya başladı ancak Model Y çok küçük bir farkla kazanmayı başardı. 

Galeri: 2021 Mustang Mach-E GT

Son olarak rolling yarışı yapıldı. 48 km / sa süratle yapılan yarışta Tesla Model Y ,Ford Mustang Mach-E GT Performance'a şans tanımadı. 

Ford Mustang Mach-E aracının kaybetmesinin ana nedeni olarak batarya güç çıkışının birkaç saniye sonra sınırlandığını, dolayısıyla sürücünün ihtiyaç duyduğu gücü alamadığını gösteriliyor. Bu noktada, durumun bir yazılım güncellemesi yoluyla mı yoksa gelecekteki modellerde donanım iyileştirmeleri yoluyla mı değiştirileceği bilinmiyor.