Bildiğiniz üzere Tesla geçtiğimiz aylarda Full Self-Driving Beta sistemini kullanıcıların erişimine açmıştı. Güvenlik puanı sistemine göre kullanıcıların erişimine açılan sistem, beta programına yardımcı olacak şekilde araç kullanmayan veya genel olarak güvenli olmayan sürüş kararları veren kişilerin erişimini kesiyordu. 

Son çıkan haberlere göre, Tesla FSD Beta kullanıcıları artık daha da dikkatli olmak zorundalar. Çünkü ABD'li üretici, Autopilot, TeslaCam ve Sentry Mode çoklu kamera sistemlerini, araçlarının içinde ve dışında bulunan FSD Beta test cihazlarını kaydetmek için kullanmaya karar verdi.

Bu durumda kullanıcılar 7/24 izlenmeyi kabul etmiş olacak. Kullanıcılar, Beta programında kalmaya devam etmek istiyorlarsa bu durumu kabul etmekten başka şansları bulunmuyor. Bu durum Güvenlik Puanı sistemi gibi birçok kişiyi eleyecek. 

Galeri: 2021 Tesla Model X

Tesla, FSD Beta yazılımını güncel tutmaya devam ediyor ve yazılımı daha güvenli hale getirmek için çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD'li üretici, büyüyen FSD Beta test ekibine ilk katılacak Tesla sahiplerinin belirlenmesine yardımcı olmak için bir Güvenlik Puanı Beta sistemini başlattı.

Electrek'in haberine göre, yazılımın son güncelleme notlarında konuyla ilgili olarak şunlar yazıyordu.

"FSD Beta'yı etkinleştirerek, ciddi bir güvenlik riski veya çarpışma gibi bir güvenlik olayı meydana geldiğinde Tesla'nın aracın harici kameralarından ve kabin kamerasından olay ile ilişkili görüntü verileri toplamasına izin veriyorum."

FSD Beta aktifken yaşanan bir kaza durumunda Tesla bunun teknolojinin hatası olmadığını kanıtlamaya çalışabilir. Buna ek olarak üretici, gelecekte benzer bir şeyin olma olasılığını azaltmak için görüntüleri kullanabilir.