Chevrolet Bolt problemleri büyümeye devam ediyor. Yaklaşık 6 ay önce başlayan batarya yangın problemi büyük bir geri çağırma sürecine girmişti. LG Energy Solutions tarafından üretilen bataryaların yangını, Chevrolet'e yaklaşık 1.2 Milyar Dolarlık zarar vermişti. 

Ayrıca modellerin üretimi 1 aylığına durmuş ve 1 Kasım'da tekrar başlatılmıştı. Ancak yeni gelen haberlere göre üretim tekrardan durduruldu. General Motors'un Orion tesisi, yılın geri kalanında kapalı kalacak.

Galeri: 2021 Chevrolet Bolt EV

Aslında General Motors fabrikanın 15 Kasım ile 3 Aralık arasında üç hafta boyunca kapalı kalacağını belirtmişti. GM sözcüsü Dan Flores Detroit News için yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"General Motors Orion tesisindeki çalışanlara, tesisin 2021 takvim yılının geri kalanında üretim yapmayacağını belirtti. Bu karar, geri çağırma onarımlarına öncelik vermeye devam etmemizi sağlayacak. Batarya modülü değiştirmelerine odaklanmaya devam ederken, 2022'nin başlarında herhangi bir ek üretim programı ayarlaması hakkında uygun zamanda çalışanları bilgilendirmeye devam edeceğiz."

Orion fabrikasında üretim, GM'nin olası batarya yangın riski nedeniyle tüm Bolt EV ve EUV modellerini geri çağırdığını duyurmasının ardından ilk olarak 23 Ağustos haftasında durduruldu. Bu bağlamda ABD'li üretici, 141.000 adet Bolt modelinin bataryalarını değiştirmeye öncelik verecek.

Yapılan açıklama, araçların 2022 yılında üretilip üretilmeyeceğine dair netlik kazandırmıyor. Bu durum akıllarda birçok soru işareti bırakıyor. Önümüzdeki haftalarda durumun netleşmesini bekliyoruz.